Novinky

14.10.2016 12:36

TZ

Geniální ilustrátor a tvůrce prostorových knih pro děti Vojtěch Kubašta (1914 – 1992) vytvořil za svůj život více než dvě stě titulů. Pro komunisty byl však persona non grata a jeho knihy z velké části putovaly na pulty zahraničních obchodů. Největší úspěch měly jeho dětské prostorové knihy. Přeloženy byly do sedmatřiceti jazyků a prodalo se jich přes 35 milionů výtisků. Nakladatelství Albatros nyní připravilo velkou reedici Kubaštových děl, které od podzimu 2016 opět přináší těm, kterým měly být určeny především - českým dětským i dospělým čtenářům.

19.09.2016 15:02

Velký svátek pro všechny milovníky Harryho Pottera. Do České republiky míří jeho osmý příběh.

05.11.2015 13:38

Sára – kniha první se dočkala audiopodoby. Nikoliv však jen prostě mluvené, ale přímo DRAMATIZACE. Kniha tak ožívá do podoby, která rozjitří fantazii ještě víc, než i tak dokonalá knižní podoba.

14.10.2015 13:47

Ne, že by jich okolo nás nebylo třeba málo, ale tenhle Blboun je věru sympaťák. Další knížka s Blbouní tématikou je zase o cestování do říše pohádek a jako bonus ještě o napínavé cestě na ostrov Mauricius. Vtipná a trošku ujetá výprava do říše pohádek, kde známé postavičky řeší celkem obyčejné všednodenní problémy. Třeba chudák Růženka řeší nadbytek brouků na svém zámku, chytrá Horákyně zase má plnou hlavu své spolubydlící houby, jež si něco vzala do hlavy, loupežník je taky všechno, jen nikoliv odvážný chlapík, jak tři uličničtí mrazíci udělali průšvih a zavařili, či spíše zmrzli, situaci šnekovi a hlavně, v této knize náš Blboun nejapný konečně spatří svou Blbounku, Blběnku, prostě lásku nebeskou.

 

14.10.2015 13:28

Tisková zpráva Albatros media 14. 10. 2015

Rituální vraždy, zlověstné dopisy, smyslná Barcelona – to je strhující mysteriózní thriller plný šifer a středověkých odkazů s názvem Hadí listiny, který právě vyšel v nakladatelství Plus. Napínavý román s rafinovanou detektivní zápletkou, která spojuje dávná tajemství a okultní učení s rituálními vraždami v současnosti, je debutem talentované Jessicy Cornwellové, vnučky Johna le Carré.

14.04.2015 14:03

Jsou knihy, ze kterých si na dlouhé roky, ne-li navždy, odnesete nějaké moudro. Pak nastane chvíle, kdy si s někým o něčem povídáte a vy pak řeknete: „To já jsem jednou četla knihu od Jaroslava Duška… (možná si i na název vzpomenete)… a ten tam psal, že…“

A právě Tvarytmy je kniha, ze které si stoprocentně něco vezmete. Každý možná něco jiného, protože jsem se v této knize probírala moudrostí vícekrát, pod různými náladami i životními naladěními, a pokaždé na mne působila jinak. Takže tisíc čtenářů, tisíc různých názorů. A je velmi těžké pro mne v tuto chvíli vybrat jednu ukázku, ale pokusím se.

20.01.2015 14:02

Nakladatelství XYZ vydalo v lednu 2015 světově úspěšného francouzského thrilleru MRÁZ, který umě kombinuje skutečně hrůznou sérii komplikovaných zločinů z minulosti, lidského šílenství a krvavé pomsty s doslova mrazivou atmosférou francouzských Pyrenejí. Autorem je Bernard Minier.

 

Mráz se ve Francii stal ihned po vydání bestsellerem, s prodejem přes 300 tisíc kusů také knižní senzací roku 2012 a získal prestižní Crime Novel Price v Cognacu za rok 2012. Práva na knihu byla prodána do více než deseti zemí včetně USA a Německa. Britský týdeník The Sunday Times zařadil Mráz mezi 50 celosvětově nejlepších kriminálních románů za posledních pět let. Zahraniční média přirovnávají tíživou atmosféru knihy a postupně gradující příběh s razancí propracovanosti knih s nesmrtelným Hannibalem Lecterem.

 

03.12.2014 21:25

Na co se můžete těšit v knihkupectví v prosinci? Nabídka je opět velmi lákavá, knížky zajímavé.

  • Svět poté Susan Ee

Pro čtenáře od 12 let Počet stran: 320 Doporučená cena: 299 Kč

V prvním dílu světového bestselleru Pád andělů jsme sledovali osud dívky Penryn a její rodiny poté, co na zem sestoupili andělé apokalypsy a uvrhli celý svět do chaosu. Pro všechny lidské bytosti nastal Svět poté. Nikomu se nedá věřit, každý musí spoléhat jen sám na sebe.

 

  • Humory Josef Lada

Pro čtenáře od 14 let Počet stran: 104 Doporučená cena: 799 Kč

Ladovo dílo je tvořeno třemi základními pilíři – malbou, ilustrací a kresleným humorem. Protože se v Památníku národního písemnictví uchovala unikátní kolekce originálů Ladových prací pro týdeník Humoristické listy, připravilo z nich nakladatelství Plus už druhý knižní výběr. Po publikaci Nezbedné komiksy, v níž čtenářům představilo umělcovy rané obrázkové seriály, nyní přichází se souborem Humory, ve kterém jsou zastoupeny jeho kreslené anekdoty publikované v letech 1911 až 1916.

 

  • Dětský metr: Veselí kamarádi

Adolf Dudek

 

Obor: Leporela

Pro čtenáře od 1 let

Počet stran: 12

Doporučená cena: 99 Kč

 

Zažijte se svými dětmi radost a vzrušení při měření každého nového centimetru, o který Vaše dítě zase povyrostlo. Leporelový metr má více jak 150 cm a doplňují jej krásné ilustrace se zvířátky, takže kromě praktické pomůcky získáte i veselou dekoraci do dětského pokojíčku. Díky malému kruhovému výseku se dá snadno pověsit na zeď.

 

  • Dětský metr: Zvířátka

Adolf Dudek

 

Pro čtenáře od 1 let

Počet stran: 12

Doporučená cena: 99 Kč

 

Zažijte se svými dětmi radost a vzrušení při měření každého nového centimetru, o který vaše dítě zase povyrostlo. Leporelový metr má více jak 150 cm a doplňují jej krásné ilustrace se zvířátky, takže kromě praktické pomůcky získáte i veselou dekoraci do dětského pokojíčku. Díky malému kruhovému výseku se dá snadno pověsit na zeď.

 

  • Co by sis přál

Jiří Kolář, Petr Šrámek

 

Ilustrace: David Böhm

Pro čtenáře od 8 let

Počet stran: 80

Doporučená cena: 249 Kč

 

K 100. výročí narození Jiřího Koláře vydává Albatros třetí svazek edice Stoletý kalendář. Výbor Co by sis přál sestavil Petr Šrámek a kromě dětských knih Jiřího Koláře si vzal k ruce i sbírku z konce šedesátých let Návod k upotřebení nebo básnický deník z posledních let života Záznamy.

 

Vychází poslední dvě knihy ze Zlatého tuctu Albatrosu http://www.albatrosmedia.cz/albatros-vyda-jedinecnou-kolekci-detskych-knih.html

 

  • Luisa a Lotka Erich Kästner

 

Ilustrace: Eva Mastníková Pro čtenáře od 8 let Počet stran: 112 Doporučená cena: 179 Kč

Veselý, nevšední příběh dvou devítiletých děvčat, která se náhodně poznají o prázdninách na táboře. Zjistí, že jsou vlastně sestry-dvojčata, která žila po rozvodu rodičů odděleně v jiných městech. Zprvu jsou na sebe naštvané a uražené, ale brzy se skamarádí a spiklenecky se dohodnou na tajné záměně, a tím způsobí nejednu spletitou i humornou situaci. „Copánky a kudrny“ se prostě rozhodly vzít osud do svých rukou!

 

  • Pohádky Božena Němcová

Ilustrace: Václav Kabát Pro čtenáře od 6 let Počet stran: 200 Doporučená cena: 299 Kč

Krásná knížka největší české pohádkářky Boženy Němcové přináší devatenáct známých i méně známých vyprávění. Vedle klasických pohádek, jako jsou Princ Bajaja nebo O princezně se zlatou hvězdou na čele, se představují báchorky, jako např. O labuti nebo Vodní paní. Vyprávěcí umění Boženy Němcové umocňují nově ilustrace Václava Kabáta.

 

  • Pod palbou

Přežil jsem Pearl Harbor, 1941

Lauren Tarhisová

 

Ilustrace: Scott Dawson

Obor: Beletrie pro děti

Pro čtenáře od 7 let

Počet stran: 112

Doporučená cena: 149 Kč

 

Od okamžiku, kdy se Danny se svou maminkou přestěhovali na Havaj, plánuje Danny návrat. Nemá obavy ani ze zločinců, ani z temných uliček. A necouvne ani před tím, aby jako černý pasažér pronikl na nejbližší loď, která odplouvá z Pearl Harboru. Ale onoho rána se nebe zaplní stíhačkami. Bomby buší do přístavu, na pláže dopadá déšť kulek. Danny je v šoku – a poprvé se také skutečně bojí. Je to tvrdý městský kluk. Dokáže ale přežít tento den, který se neslavně zapíše do historie?

 

  • Přes palubu

Přežil jsem potopení Titaniku, 1912

Lauren Tarhisová

 

Ilustrace: Scott Dawson

Obor: Beletrie pro děti

Pro čtenáře od 7 let

Počet stran: 112

Doporučená cena: 149 Kč

 

George musí být ten nejšťastnější kluk na světě. Spolu se svou sestřičkou Phoebe a tetičkou se plaví na Titanicu, největší lodi, jaká kdy byla postavena. George si nemůže pomoci a prozkoumá každý centimetr této úžasné lodi, i když ho to přivádí do problémů. A pak se stane nemožné – Titanic narazí do ledovce a dovnitř se dostane voda. George se ocitne sám plný obav na palubě potápějící se lodi. Předtím se vždy dokázal z problémů nějak dostat, ale jak se dostane odsud?¨

 

  • Objevujeme města

Jak funguje doprava, rozvodné sítě, osvětlení, zásobování, fifi nancování, městská samospráva

Kathleen M. Reilly

 

Pro čtenáře od 7 let

Počet stran: 128

Doporučená cena: 199 Kč

 

V této knížce zjistíte, jak města vznikala, jak se rozrůstala a jak vypadá jejich budoucnost. Při pohledu zblízka také objevíte, jak fungují všechny ty různé složité součásti města, jako je třeba vodovodní systém, rozvod elektřiny nebo doprava. Podle návodu si zkusíte vyrobit např. 3D model města, maketu rozvodné sítě, starověký akvadukt nebo modelový průřez podzemního systému (telefonní kabel, elektrický kabel, vodovodní kabel, plynové potrubí, odvod dešťové vody, metro, kanalizace, vodovodní síť)

10.11.2014 23:08

Na co se při pochmourných večerech těšit? Na listopadové knižní novinky od Albatros media a.s.

TOP KNIŽNÍ TITULY LISTOPAD 201

04.11.2014 22:55

Na pulty obchodů míří nové zpracování v audioverzi nesmrtelné sci-fi Solaris polského spisovatele Stanisława Lema, které mají na svědomí zvukové studio Needles a vydavatelství Tympanum. Takový moment si určitě zaslouží svoje místo v prostoru i čase, a tím je 8. listopad a café NoD v Praze. Křest proběhne za doprovodu kosmických vlnových délek v podání DJs V! Oozlum z oblíbených Seed večírků a šedé eminence pražské deep house scény, velkého Disco Møreti (MUAH!).

Křtít se však bude nejenom audiokniha, ale i soundtrack, který organicky vznikl během tvorby na samotné audioknize. Soundtrack bude ke stažení na bandcamp za dobrovolný poplatek

Text příběhu o planetě pokryté nevyzpytatelným oceánem citlivě dokreslují rozsáhlé ambientní plochy, zvukové efekty a melodie z dílny studia Needles. „Chtěli jsme vytvořit minimalistické, a přitom velmi sugestivní hudební dílo, které by nenásilnou formou doplňovalo sílu mluveného slova,“ říkají zástupci mladého zvukařského studia Needles, jež je rovněž autorem neotřelé koncepce celé nahrávky. „Kniha Solaris pro nás byla po několik měsíců mantrou, kterou jsme si dokola opakovali. Snažili jsme se vytvořit syntetizované prostředí, ve kterém by hlavní hrdina dokázal na Solaris žít, pohybovat se a přemýšlet, a to vše jen za pomoci syntetizátorů, samplů a externích nahrávek – zkráceně řečeno, za pomoci zvuku,“ dodávají. Za hutnou atmosférou audioknihy stojí měsíce rekonstrukce a citlivé zvukařské práce. O sugestivním výsledném vyznění se můžete přesvědčit v ukázce: bit.ly/solaris_ukazka

Nadstandardně pojatá nahrávka, která vychází v edici Načteno vydavatelství Tympanum, je zároveň i jedinečným setkáním napříč generacemi. Tvůrci se totiž rozhodli k původní nahrávce namluvené roku 1995 Richardem Honzovičem přizvat jeho dceru Renatu Volfovou. „Ač se může zdát, že by bylo lepší namluvit celou knihu znova, věděli jsme, že Honzovičův barvitý hlas, i přes stáří původní nahrávky, je pro odvyprávění příběhu na stanici Solaris ten pravý, “ říkají zástupci mladého zvukařského studia Needles. Vznikl tak dialog, v němž se oba oblíbení hlasatelé spojili po téměř deseti letech od Honzovičovy smrti. Opětovné setkání s otcem, který ji podle jejích slov pro život naučil „číst o řádek napřed“, hluboce zapůsobilo také na Renatu Volfovou, která po Honzovičově vzoru zasvětila velkou část svého života rozhlasu. „Tátu bavilo mluvit, tak jako mne. Několik společných chvil, co jsme spolu měli za mikrofonem, bylo radostí. Sdíleli jsme v těch chvílích i stejná gesta. Opětovné setkání s mým otcem, ač pouze virtuální, bylo pro mne velkou ctí.“

 

Skrytý příběh za sebou má i ilustrace na obalu CD. Jedná se o výsek z projektu Sembion (2004) od vizuálního česko-argentinského aktivisty Federica Díaze, který mimo jiné v roce 2010 reprezentoval české umění na Světové výstavě EXPO v Šanghaji a v současné době vede Ateliér supermédií na pražské Vysoké škole uměleckoprůmyslové. V Díazově práci vznikají softwarovou analýzou syntaxe řeči tvary, které jsou pomocí dynamických vzorců následně převedeny do vizuální formy. Krajina na obalu CD je až nápadně podobná útvarům v oceánu planety Solaris.

 

 

 

22.10.2014 13:08

Jostein Gaarder zdraví české čtenáře

22. října 2014 měl Prahu navštívit světově známý norský spisovatel Jostein Gaarder, autor světového bestselleru Sofiin svět, aby českým čtenářům představil svou novou knihu Anton a Jonatán, kterou nyní na podzim vydává nakladatelství Albatros.

Z důvodu nemoci Jostein Gaarder návštěvu Prahy odložil. Než ale nastoupil do nemocnice, poslal do nakladatelství Albatros dopis pro české čtenáře o tom, k čemu jsou nám dobré knihy a jak moc zapomínáme na to, jaký je svět úžasné a báječné místo. Držte tedy společně s námi panu Gaarderovi palce, aby se brzy uzdravil, a zde je dopis přímo pro vás:

Moji milí čeští čtenáři,

už jako docela malý kluk jsem měl neodbytný pocit (a mám ho dodnes), že žiju v pohádce, v jedné velké neproniknutelné záhadě. Připadalo mi nesmírně tajemné, že vůbec existuje nějaký svět a já v něm. A tak jsem se ptával dospělých: „To je ale divné, že žijeme?" Nebo: „Není to zvláštní, že existuje svět?" Dospělý většinou odvětil něco jako: „Ne, proč, myslíš?" Ale já si trval na svém: „Takže podle tebe je svět úplně obyčejná věc?" A dospělý na to: „Ale ano, samozřejmě že je." Anebo mě ustaraně nabádal: „O takovýchhle věcech přece nemůžeš přemýšlet..."

Ale nikdo mě z údivu vyvést nedokázal. Věděl jsem, že mám pravdu, a umínil jsem si, že ze mě takový dospělý, co bere svět jako samozřejmost, rozhodně nikdy nevyroste. Zároveň jsem si uvědomoval, že jsem na zemi jen nakrátko. Že cesta z kolébky do hrobu není dlouhá. A proto jsem začal psát, nejdřív pro dospělé a pak i pro děti. Chtěl jsem jim to vrátit. Když už jsem se dokázal vyjádřit líp než jako malý kluk, chtěl jsem je přimět, aby se zastavili a uvědomili si, jaké dobrodružství tak zoufale letmo prožíváme - to velké tajemství života. Abychom ho dokázali prožít doopravdy, možná se musíme znovu stát dětmi. Musíme odhodit své protřelé světácké manýry a být zase jako děti. Rodíme se do pohádky - do pohádky, která by strčila do kapsy nejednu dětskou knížku -, ale postupně si na všechno tak zvykneme, že celou svou existenci bereme za samozřejmou. Snad ani neobjevíme, co kouzelného se to odehrává za šprušlemi dětské postýlky, kterou jsme si přivezli z IKEA. Tam v té ohrádce se tvoří svět. Protože svět nikdy nezestárne. Stárneme jen my. Do téhle velké pohádky právě přišlo dítě - a znovu a znovu nám připomíná, že jsme od té pohádky utekli - jen tím, že jí říkáme „realita".

„Mami, proč se hvězdy tak mihotají?" „A jak lítají ptáci?" „Proč má slon takový dlouhý nos?" „No to já nevím, Jiříku. A teď koukej spát, nebo se máma bude zlobit." Dítě paradoxně o tenhle zářivý prožitek života přijde zhruba tou dobou, kdy se naučí mluvit. Proto potřebuje, aby ho někdo bránil. Proto potřebuje knihy. A proto i my dospělí potřebujeme dětské knížky. Pomáhají nám uchovat si zážitky, o které bychom jinak přišli.

Váš Jostein Gaarder

08.10.2014 23:01

Vydavatelství audioknih Tympanum vydalo na podzim 2014 šokující novelu o manželství Lva Nikolajeva Tolstého  v podání známého herce Ladislava Mrkvičky s názvem Kreutzerova sonáta.

3 hodiny a 51 minut. Tolik času budete potřebovat, aby jste prostřednictvím hlasu Ladislava Mrkvičky mohli "přečíst" celou audioknihu. V době svého prvního vydání v roce 1890 způsobila kniha senzaci, která v kulturních dějinách neměla obdoby. Jestliže ji někdo neznal, pak to byl – podle tehdejších zpráv – snad jen negramotný nebo ten, kdo se o literaturu a o vztahy muže a ženy vůbec nezajímal.

 

10.09.2014 13:32

Nakladatelství Plus vydalo v září 2014 jednu z nejhumornějších amerických knížek současnosti – román Kde se touláš, Bernadetto. Kniha se stala ihned po svém vydání naprostou senzací a 60 týdnů se držeal na žebříčku bestsellerů podle The New York Times. Nezřízeně vtipný a mnohotvárný satirický román Marie Sempleové boří veškeré vypravěčské konvence. Autorka předkládá čtenářům zábavný i dojemný příběh o jedné dost výjimečné rodině, v níž se potvrzuje, že genialita často hraničí s vyšinutostí. Kniha sestavená z nejrůznějších e-mailů, dopisů, novinových článků i oficiálních dokumentů FBI sklízí úspěchy a pochvalné ohlasy u čtenářů i literárních kritiků.

01.09.2014 14:32

Viktorka a vesmírná dobrodružství je název nové komiksové knihy a současně interaktivní výstavy pro děti. Od 4. září do 12. října vezme Viktorka, žákyně galaktické školy, děti do své lodi Lítavice a v Galerii umění pro děti GUD v Praze s ní mohou prozkoumat vesmír. Návštěvníky čekají hry, zábavné aktivity a víkendové tvůrčí dílny. Jak je v Galerii GUD zvykem, dotýkat se vystavených exponátů je více než žádoucí.

Pozvánka ke čtení knihy i k návštěvě výstavy  pro děti

28. srpna se objevila na pultech nová kniha komiksů pro děti Viktorka a vesmírná dobrodružství autorů Kláry Smolíkové a Honzy Smolíka. Nakladatelství Portál k ní připravilo stejnojmennou hravou výstavu v Galerii umění pro děti GUD v Praze 1, která se otevře 4. září ve 13 hodin.

Komiksové příběhy ze Čtyčlístku v knižní podobě!

Viktorka je výzkumnice a žákyně galaktické školy. Putuje nekonečným vesmírem na palubě kosmické lodi Lítavice a spolu s pilotem Žabžou a navigátorem Flájem zažívá různá dobrodružství. Komiksové příběhy vycházely ve Čtyřlístku v letech 2004–2010, nyní je Portál vydává v ucelené knižní podobě.

Chcete do knihy nakouknout? Žádný problém. Nakladatelství Portál pro Vás připravilo i malou "ochutnávku".

Vesmírná výstava pro děti

Výstavu, stejně jako ilustrace v knize, po výtvarné stránce připravil Honza Smolík. „Během prohlídky děti, podobně jako Viktorka v knize, odstartují na velkou meziplanetární výpravu. Vše bude záviset na jejich fantazii a ochotě si hrát,“ vysvětluje koncepci expozice. Děti budou svými aktivitami výstavu neustále vlastnoručně dotvářet. Samy například vyrobí a zasadí kosmické rostliny. „Otevřený kosmický prostor osvětlený hvězdami“ navodí atmosféru skutečného vesmíru, ovšem s hvězdami bude možné si hrát a sestavovat z nich souhvězdí reálná i dosud zcela neznámá. Děti určitě mají svoji představu, jak vypadá mimozemšťan, a tu hned na místě ztvární. Pokud by potřebovaly načerpat inspiraci, najdou ji třeba na tabletech, kde budou k prolistování vybrané Viktorčiny příběhy v elektronické podobě. Odvážnější mohou absolvovat výstup mezi planety a pohrát si s několika z nich, a to v téměř beztížném stavu pod stropem. Na cestě vesmírem potkají i „ufony“ – a buď je zneškodní, nebo je nakrmí míčky. Každý návštěvník si pak bude moci z výstavy odnést památku – připínací placku s vlastnoručně vyrobeným obrázkem.

Výstava s bohatým doprovodným programem

Výstavu doplní bohatý doprovodný program. Soboty a neděle, vždy od 14 hod., budou patřit tvůrčím dílnám pro děti, které povedou vybraní autoři Portálu. S Klárou Smolíkovou budou malí návštěvníci vytvářet živé komiksy, s Honzou Smolíkem stavět hvězdolety. Zazpívají si s Robinem Králem a Jiřím Pazourem, Daniela Krolupperová je vezme do tajemného světa víl. S Michaelou Bergmannovou a Lenkou Zemanovou si vyrobí svoji vlastní knížku, s Petrou Vondrovou třeba kouzelný strom a Jitka Fořtíková jim představí hry pro chytré hlavičky.

Tvůrčí dílny pro děti z mateřských i základních škol

Každý všední den dopoledne mimo pondělí je vyhrazen tvůrčím dílnám pro děti z mateřských i základních škol. Autorsky je připravila Klára Smolíková. „Tematicky se budou vztahovat k Rámcovým vzdělávacím programům pro předškolní a základní vzdělávání, a učitelé je tak mohou vhodně zařadit do výuky. Věnovat se budeme komiksům, jejich historii a použití, specifickému komiksovému vyjadřování. Děti si vyzkouší navrhnout vlastní texty do bublin, doplní si komiksové stripy, vytvoří vlastní komiks,“ popisuje zkušená autorka.

 

Pozvánka na vernisáž 3. září 2014

Galerie GUD se už v rodném domě Franze Kafky na Starém Městě v Praze zabydlela. Její návštěvníci, rodiny s dětmi, školy i školky, jsou zvyklí, že tento výstavní prostor je k nim velmi přátelský. Nejenže se k vystaveným exponátům mohou přibližovat, ale jsou přímo vybízeni, aby se jich dotýkali a hráli si s nimi. Galerie GUD je místem pro rozvoj fantazie, zábavy a kreativity.

 

Výstava bude zahájena vernisáží 3. září v 17 hod. O den později se otevře veřejnosti a potrvá až do 12. října.

Galerie umění pro děti GUD nám. Franze Kafky 24/3, Praha 1, www.galeriegud.cz

 

4. 9.-12. 10. 2014

otevírací doba: úterý-pátek 13-18 hod.

sobota-neděle 10-18 hod.

 
O autorech knihy Viktorka a vesmírná dobrodružství 

 

Klára Smolíková řadu let spolupracuje s dětskými časopisy, píše také přímo pro děti a vymýšlí scénáře ke komiksům i počítačovým hrám. Spolupracuje na lektorských programech pro muzea (pro Národní muzeum nebo Husitské muzeum v Táboře), publikuje metodické materiály pro ZŠ a externě spolupracuje s Pedagogickou fakultou UK v Praze. V Portálu je spoluautorkou knih Hračky a masky z papíru, Chyťte Bycha, Ve škole straší, Šimonovy pracovní listy 11 a 12. Mezi její další úspěšné knihy patří např. Řemesla nebo komiks Husité.

 

Honza Smolík tvoří ilustrace a hádanky pro dětské časopisy, ilustruje knihy, učebnice, pracovní listy a výukové materiály, hravě vzdělávací weby i výstavní panely. Kreslí komiksy autorské i podle zadaných námětů a scénářů. Dlouhodobě spolupracuje s nevládními organizacemi, zvláště v oblasti environmentální výchovy. Pro Portál ilustroval např. Šimonovy pracovní listy 11 a 12, knihy Skáčeme, běháme a hrajeme si na hřišti a pod střechou či Ve škole straší. Jeho ilustrace zdobí i mnohé další úspěšné tituly, např. Řemesla nebo komiks Husité.

 

Viktorka má také svoji vlastní facebookovou stránku :-)

 

Zdroj : Tisková zpráva nakladatelství Portál, Praha, 28. srpna 2014

29.08.2014 14:28

V průběhu září 2014 vyjdou pro rodiče dětí v nakladatelském domě skupiny Albatros media zajímavé knižní tituly. Je opravdu z čeho vybírat.

 

K.I. Al-Ghani : Divoké zvíře

První pomoc při zvládání hněvu u dětí s Aspergerovým syndromem

 

Počet stran: 48

Doporučená cena: 249 Kč

Vychází: 15. září 2014

 

Kniha představuje jednu z funkčních technik práce s akutním výbuchem hněvu zejména u dětí s Aspergerovým syndromem. Depersonifikace hněvu jako „divokého zvířete“, které můžeme zkrotit, je způsob, jak dětem pomoct rozpoznat hněv a vnímat osvobozující oddělenost – já nejsem hněv. Tento přístup posiluje důvěru a motivovanost dětí s emocí hněvu pracovat. Příběh Tomáše, který zkrotil své „divoké zvíře“, přináší naději a jednu z možných cest ke šťastnějšímu životu dětí s Aspergerovým syndromem i jejich blízkých.

 

 

Elaine Mazlish, Adele Faber : Jak se stát rodičem, jakým jste vždy chtěli být

Rodičovský průvodce pro každou příležitost

 

 

Počet stran: 104

Doporučená cena: 149 Kč

Vychází: 22. září 2014

 

Další bestseller z pera autorek knihy Jak mluvit, aby nás děti poslouchaly. Tyto celosvětově známé odbornice na komunikaci mezi dospělými a dětmi shrnuly své zkušenosti a rady do této knížky. Věnují se situacím a nárokům, jimž musejí rodiče čelit den co den. Naučíte se, jak se vypořádat se silnými emocemi svých dětí, stanovit pevné hranice, a přesto si zachovat přátelský vztah, vyjadřovat své pocity vzteku, a přitom neublížit, získat spolupráci svých dětí, v klidu řešit rodinné konflikty…

 

                                         

Miloslav Hubatka : Úspěšní vychovávají své děti jinak

 

Počet stran: 248

Doporučená cena: 299 Kč

Vychází: vychází 22. září 2014

 

Kniha pro rodiče i pedagogy nabízí hlavní a klíčové zákonitosti a principy, které jsou pro výchovu a vzdělání úspěšného člověka nezbytné. Popisuje výchovu k úspěchu jako cílený, propracovaný a plánovaný proces, jako cílevědomou činnost. Seznámí vás s výchovnými zásadami, s pentagramem osobního rozvoje, s kompasem i algoritmem úspěšné výchovy.

 

Největší kniha nápadů pro děti 6-10 let

 

Počet stran: 192

Doporučená cena: 349 Kč

Vychází: 1. září 2014

 

Báječná publikace pro všechny tvořivce a tvořilky obsahuje přes 200 nápadů, které lze snadno realizovat doma, ve škole nebo v kroužcích. Všechna dílka v knize můžete vyrobit bez toho, abyste museli nakupovat drahé pomůcky a materiály. Většinou jde o materiál, který najdete doma nebo v přírodě - lepenka, plsť, papír... S pomocí šablon a jasných návodů si všechny projekty vyrobí úplně každý, kdo má jen trochu chuť tvořit pro sebe nebo své blízké a kamarády. Kniha je rozdělena do 5 kapitol podle různých témat.

13.02.2014 14:18

Nakladatelství XYZ vydává druhý díl romanticko-erotické trilogie Hříšné odstíny vášně s názvem Gabrielův Očistec. Kniha navazuje na veleúspěšné Gabrielovo Inferno Sylvaina Reynarda, které vyšlo v říjnu loňského roku a rychle se stalo českým bestsellerem. Celosvětově úspěšná série vznikla původně jako fan-fiction Fifty Shades. Autor se při psaní inspiroval Božskou komedií Danta Alighieriho i trilogií Padesát odstínů E L James.

 

Práva na knižní vydání série o univerzitním profesorovi Gabrielovi Emersonovi a jeho zakázané lásce ke studentce Julii byla prodána do celého světa a sklízí jeden úspěch za druhým. V roce 2012 se Gabrielův Očistec stal finalistou ceny Goodreads Choice Award pro nejlepší romanci. Úspěch této série podtrhuje také připravovaný film a ceny, které získaly jednotlivé díly – ihned po uvedení v USA se knihy vyhouply mezi bestsellery žebříčku The New York Times a pyšní se i titulem USA Today bestseller. Autor Sylvain Reynard se v letech 2011 a 2012 probojoval mezi nejlepší autory Goodreads Choice Award.

 

„Úspěch prvního dílu nás moc těší. Od čtenářek nám chodila spousta mimořádně pozitivních reakcí, a to nejen na knihu jako takovou, ale i na její grafické zpracování a obálku, kterou si pochvaloval i sám autor,“ říká Markéta Šlaufová, šéfredaktorka nakladatelství XYZ, a dodává: „Sylvain Reynard na svých webových stránkách prezentuje obálky všech svých knih z celého světa a naše česká verze zvítězila v hlasování o nejlepší grafickou podobu.“

 

Na rozdíl od většiny erotických románů má tento příběh perfektně rozvinutou psychologii postav – mužská postava Gabriela je velmi reálná a propracovaná, čímž dává ženám lépe nahlédnout do mužského myšlení. Reynardův román má rychlý spád a také velmi kvalitně napsané dialogy. Čtenářky a čtenáři oceňují nejen romantické a žhavé scény, ale také prostředí, do kterého je román zasazen. Díky profesorovi se vypraví třeba do Florencie, kde Gabriel svou milovanou Julianne zasvěcuje nejen do méně známých oblastí renesančního umění, ale i do tajů smyslového a tělesného potěšení. Po návratu do univerzitního prostředí se však štěstí změní v očistec a oba musí začít o svou lásku znovu bojovat – s žárlivým ex-partnerem, s univerzitními pravidly, s nepřejícími kolegy a studenty…

___________________________________________________________________________________________

22.01.2014 14:42

Nakladatelství Plus vydá detektivní příběh Volání Kukačky od Roberta Galbraitha (pseudonym J. K. Rowlingové) 20. února. Světový bestseller vyjde s původní anglickou obálkou v překladu Ladislava Šenkyříka. Ve stejný den uvede společnost eReading do prodeje elektronickou verzi tohoto kritikou vysoce ceněného románu. Ve spolupráci s Knihovnou a tiskárnou pro nevidomé K. E. Macana vyjde Volání Kukačky také v Braillově slepeckém písmu. V březnu bude následovat audio kniha.

 

Volání Kukačky se pyšní cenou za druhou nejlepší knihu roku 2013 v kategorii „Thriller & Detektivka“ na serveru goodreads.com, je třetí nejlepší knihou roku 2013 podle zákazníků internetového obchodu Amazon, má také titul The New York Times bestseller.

 

Volání Kukačky je napínavý detektivní román, v němž se poprvé setkáváme s Cormoranem Strikem, neobyčejným a charismatickým soukromým detektivem, který svou originalitou najde mezi současnými detektivy jen stěží sobě rovného. „Příběh soukromého detektiva Cormorana Strika plně zapadá do tradice detektivních románů anglosaské školy a svým způsobem reflektuje i osud autorky, která například neváhá z pozice outsidera sžíravě si dobírat svět absurdního přepychu. J. K. Rowlingová patří k nejlepším současným autorkám mainstreamové literatury, což se neodvozuje z počtu prodaných výtisků (v této disciplíně dnes pravděpodobně nenajde na světě konkurenci), nýbrž z jejího literárního projevu, k jehož nejsilnějším stránkám lze počítat především výrazný smysl pro rytmus příběhu a napětí i schopnost s odstupem vnímat tragikomické prvky lidského života. Bylo mi ctí její nejnovější dílo překládat,“ uvedl Ladislav Šenkyřík po dokončení překladu.

 

Robert Galbraith – pseudonym J. K. Rowlingové – nyní dokončuje další případ Cormorana Strika, proto se můžeme těšit na pokračování, které bude jistě neméně čtenářsky vděčné jako Volání Kukačky. Pramen invence a literárního talentu stvořitelky Harryho Pottera se totiž očividně ani zdaleka nevyčerpal. Nakladatelství Plus očekává doručení rukopisu druhého dílu do konce tohoto roku.

 

TZ

14.01.2014 14:02

Nakladatelství Plus uvede 22. ledna na knižní pulty bezpochyby nejdůležitější komiks české historie – album MURIEL A ANDĚLÉ autorské dvojice Kája Saudek a Miloš Macourek. Dílo, které dodnes vzbuzuje údiv svou velkorysostí a profesionalitou, vyjde v limitovaném nákladu ve vázané úpravě. Nakladatelství Plus tak navazuje na úspěšné vydání alba Muriel a oranžová smrt z roku 2009, kdy byl celý náklad rozprodán během jednoho týdne, a alba Lips Tulian z roku 2010.

 

„Příběh Muriel a andělé zanechal na české komiksové scéně viditelnou stopu. Nikdy předtím ani potom u nás nevzniklo dílo, které by bylo svou progresivitou, ambiciózností a výtvarnou kvalitou zcela srovnatelné s tím nejzajímavějším, co se dělo v komiksově vyspělých zemích,“ říká Tomáš Prokůpek, přední odborník na dějiny českého komiksu a autor doslovu v knize.

 

Poprvé byla krátká část z knihy Muriel a andělé otištěna jako upoutávka 1. srpna 1969 v Mladém světě a vyvolala mimořádný ohlas. Díky normalizaci celé album nakonec nevyšlo. V té době již dokončoval Saudek i druhý díl z plánované řady, album Muriel a oranžová smrt, k dalšímu pokračování se bohužel již nikdy nedostal. I dnes, pětačtyřicet let od svého vzniku, si Macourkův a Saudkův příběh uchoval mimořádnou živost a sdělnost. Výtvarníkova dychtivost je cítit z každé stránky a nabíjí komiks mimořádnou energií. Saudek projekt obohatil o jemnou (sebe)ironii, prošpikoval ho řadou odkazů a děj vykreslil na netypický čtvercový formát, který mu nabízel řadu nových kompozičních možností.

 

Nová vlna zájmu o Saudkovu klíčovou ságu se zvedla v roce 2009 po vydání knihy Muriel a oranžová smrt v nakladatelství Plus, které nyní připravilo nové, kompletní a technicky kvalitně zpracované vydání prvního Murielina dobrodružství tak, jak o tom snil sám Kája Saudek.

 

____________________________________________________________________________________________

14.01.2014 09:36

Albatros Media přichází v lednu 2014 přichází s báječným čtením pro děti. S nabídky si vybere jistě každý!

 

 

 

Poslední drakobijce

Jasper Fforde

Pro čtenáře od 9 let Počet stran: 240 Doporučená cena: 249 Kč Vychází : 1/20/2014

Kde jsou ty časy, kdy bylo kouzelnictví nepostradatelné? Dalo se s ním zachránit království, prošťouchnout ucpaný odpad a obstaralo spoustu dalších užitečných věcí. Jenže jeho význam upadá. Instalatér je lacinější než kouzelník a na létajících kobercích se rozváží pizza. Patnáctiletá Jennifer Strangeová řídí kouzelnickou agenturu Kazam, která se v těžké situaci tak tak probíjí...

První kniha humorné fantasy série, která kombinuje prvky tradiční fantasy s humorem a nadsázkou, to vše v prostředí moderního světa.

 

 

Klářina dobrodružná výprava

Pia Hagmarová

Pro čtenáře od 9 let Počet stran: 128 Doporučená cena: 189 Kč Vychází : 1/13/2014

Jsou prázdniny a Klára s Lisou se rozhodnou, že vyrazí na koních na výlet a přespí pod stanem. Brzy se ukáže, že je čeká pár pořádně vzrušujících dní. Nejenže potkají dva zloděje na útěku, ale strhne se bouřka a hromobití vyplaší poníka Stara, který uteče neznámo kam. Podaří se ho dívkám najít? A podívá se Lisa někdy na vysněný koňácký tábor?

 

Průvodce ztracených

Ilka Pacovská

Pro čtenáře od 9 let Počet stran: 368 Doporučená cena: 249 Kč Vychází : 1/13/2014

Vedle starých známých – Hanky, Rafana a Sváti – nás nový příběh seznámí s Tulianem, Silmurem nebo mágem Artitanem. Tentokrát nás děj zavede hlavně do školy v Airbowanu, která se nachází v nevlídné krajině na pomezí mezi životem a smrtí. Vládnou zde harpyje, jež jsou také učitelkami Toma a Sama. Druhá – zcela nová oblast, kam se dostaneme – je Jižní kontinent a hrad Belistoun s okolím.

 

 

Tajemná loď

Enid Blytonová

Pro čtenáře od 9 let Počet stran: 208 Doporučená cena: 189 Kč Vychází : 1/20/2014

Výletní plavba na lodi Viking Star kolem řeckých ostrovů, nejsou to báječné prázniny? Ale co když se změní v divokou honbu za pokladem se zločinci v patách, kteří se stejně jako naše čtyřka pídí po skrytém pokladu? Dokonce neváhají koupit celý ostrov, když tuší, že je tam ukrytý!

 

Balada o zlomeném nosu

Arne Svingen

Ilustrace: Petr Morkes Pro čtenáře od 9 let Počet stran: 216 Doporučená cena: 199 Kč Vychází : 1/27/2014

Bartovi bude brzo třináct. Trochu boxuje, ale vždycky dostane na budku. Bydlí jen s mámou, nemají moc peněz a Bart se trochu stydí za to, že žijí v domě plném nepořádku a pochybných existencí. A stydí se taky za to, co ho na světě nejvíc baví - operní zpěv. Dokáže zpívat, jen když je sám, zavřený na záchodě. Jenže to vypadá, že bude muset zazpívat na školní akademii. Jak tohle jenom dopadne?

 

O kometě Bětě

Petr Mrázek

lustrace: Zdeňka Krejčová Pro čtenáře od 8 let Počet stran: 104 Doporučená cena: 189 Kč Vychází : 1/27/2014

Osm pohádkových příběhů o rozpustilé vesmírné tulačce - kometě Bětě. Kometa se na svých vesmírných výpravách setká s bílým trpaslíkem, prožije dobrodružství v souhvězdí Labutě a Hydry a vyhraje dort z Polárky na velkém vesmírném bále. Děti se dozvědí, proč kometu Bětu trápilo, že má jen jeden ohon a ne tři, a co kvůli tomu musela Bětapodstoupit, aby se jí ostatní komety nesmály.

 

Čarodějnice školou povinné 5

Jill Murphyová

Pro čtenáře od 6 let Počet stran: 168 Doporučená cena: 149 Kč Vychází : 1/27/2014

Nový školní rok na Akademii slečny Krákavé začal poměrně slibně, neboť Mildred elegantně přistála na školním dvoře, protože o prázdninách absolvovala kurz létání na koštěti, ale dál už to šlo z kopce. Nejprve kvůli neobratné manipulaci s kulmou a následnému „odbornému“ zásahu škodolibé Ethel Svatouškové přišla o své krásné dlouhé vlasy a pak už se zase začne vršit problém za problémem…

 

Leonardo 8 - Prostě geniální

Bob de Groot

Ilustrace: Turk Pro čtenáře od 8 let Počet stran: 48 Doporučená cena: 149 Kč Vychází : 1/27/2014

Komiks Leonardo patří k nejúspěšnějším francouzským komiksům vůbec. Bláznivý vynálezce a jeho oddaný sluha tropí neuvěřitelné a ztřeštěné kousky více než čtyřicet let a je obdivuhodné, že autorská dvojice Turk a de Groot mají stále nové nápady a neopakují se. Nakladatelství CooBoo vydává Leonarda v chronologii tak, jak vycházel ve Francii.

17.12.2013 13:57

Nakladatelství Albatros uvádí na předvánoční trh dětskou publikaci Knížka pro kulihráška, která je reprezentativním výborem jedenácti sešitů z edice Kulihrášek, jež vydával Albatros v letech 1968–1972. Edice zahrnovala celkem 31 sešitů, z nichž některé vycházely v nákladu až 100 000 výtisků. Nakladatelství Albatros zahajuje tímto vydavatelským počinem oslavy 65. výročí svého založení, datované na duben 2014. Vrací se k nejzajímavějším edičním projektům minulosti, které budou v rámci oslav vycházet v průběhu celého příštího roku.

„Náš výbor ctí původní publikace a ve většině případů ponechává původní grafickou úpravu, která i dnes působí překvapivě moderně. Nápadité prolínaní textů a ilustrací, např. u Miloše Nolla či Jana Kubíčka, v ničem nezaostává za dnešními experimentálními publikacemi pro nejmenší děti,“ dodává k edičnímu počinu šéfredaktorka nakladatelství Albatros Karolina Medková.

Edice Kulihrášek vznikla v roce 1968; představovala zejména obrázkové seriály, které inovativně spojovaly text s ilustrací. Jednotlivé sešity se v uvolněné atmosféře konce 60. let minulého století vracely k obrázkovým příběhům Josefa Lady a Ondřeje Sekory a přibližovaly tuto literární formu nejširší veřejnosti. V edici vyšly také nové obrázkové příběhy skvělých ilustrátorů, jako byli Zdeněk Miler, Helena Zmatlíková, František Skála, Miloslav Jágr či Miloš Noll. Ty všechny najdete v reprezentativním výboru Knížka pro kulihráška, určeném nejen dětem, ale i pamětníkům, které edice před více jak čtyřiceti lety provázela dětstvím.

Záznamy: 1 - 20 ze 37
1 | 2 >>

Novinky

14.10.2016 12:36
TZ Geniální ilustrátor a tvůrce prostorových knih pro děti Vojtěch Kubašta (1914 – 1992) vytvořil za svůj život více než dvě stě titulů. Pro komunisty byl však persona non grata a jeho knihy z velké části putovaly na pulty zahraničních obchodů. Největší úspěch měly jeho dětské prostorové knihy....
19.09.2016 15:02
Velký svátek pro všechny milovníky Harryho Pottera. Do České republiky míří jeho osmý příběh.
05.11.2015 13:38
Sára – kniha první se dočkala audiopodoby. Nikoliv však jen prostě mluvené, ale přímo DRAMATIZACE. Kniha tak ožívá do podoby, která rozjitří fantazii ještě víc, než i tak dokonalá knižní podoba.
14.10.2015 13:47
Ne, že by jich okolo nás nebylo třeba málo, ale tenhle Blboun je věru sympaťák. Další knížka s Blbouní tématikou je zase o cestování do říše pohádek a jako bonus ještě o napínavé cestě na ostrov Mauricius. Vtipná a trošku ujetá výprava do říše pohádek, kde známé postavičky řeší celkem obyčejné...
14.10.2015 13:28
Tisková zpráva Albatros media 14. 10. 2015 Rituální vraždy, zlověstné dopisy, smyslná Barcelona – to je strhující mysteriózní thriller plný šifer a středověkých odkazů s názvem Hadí listiny, který právě vyšel v nakladatelství Plus. Napínavý román s rafinovanou detektivní zápletkou, která spojuje...
14.04.2015 14:03
Jsou knihy, ze kterých si na dlouhé roky, ne-li navždy, odnesete nějaké moudro. Pak nastane chvíle, kdy si s někým o něčem povídáte a vy pak řeknete: „To já jsem jednou četla knihu od Jaroslava Duška… (možná si i na název vzpomenete)… a ten tam psal, že…“ A právě Tvarytmy je kniha, ze které si...
20.01.2015 14:02
Nakladatelství XYZ vydalo v lednu 2015 světově úspěšného francouzského thrilleru MRÁZ, který umě kombinuje skutečně hrůznou sérii komplikovaných zločinů z minulosti, lidského šílenství a krvavé pomsty s doslova mrazivou atmosférou francouzských Pyrenejí. Autorem je Bernard Minier.   Mráz se ve...
03.12.2014 21:25
Na co se můžete těšit v knihkupectví v prosinci? Nabídka je opět velmi lákavá, knížky zajímavé. Svět poté Susan Ee Pro čtenáře od 12 let Počet stran: 320 Doporučená cena: 299 Kč V prvním dílu světového bestselleru Pád andělů jsme sledovali osud dívky Penryn a její rodiny poté, co na zem...
10.11.2014 23:08
Na co se při pochmourných večerech těšit? Na listopadové knižní novinky od Albatros media a.s. TOP KNIŽNÍ TITULY LISTOPAD 201
04.11.2014 22:55
Na pulty obchodů míří nové zpracování v audioverzi nesmrtelné sci-fi Solaris polského spisovatele Stanisława Lema, které mají na svědomí zvukové studio Needles a vydavatelství Tympanum. Takový moment si určitě zaslouží svoje místo v prostoru i čase, a tím je 8. listopad a café NoD v Praze. Křest...
1 | 2 | 3 | 4 >>

Kontakt

KnihOKO Knižní magazín sdefa@email.cz